סידור וארגון הבית על ידי יועצת קון מארי מוסמכת

"החיים שלנו מתחילים באמת ברגע שכל הבית שלנו מסודר ומאורגן.


זה לא אומר שאתם צריכים להתחיל לזרוק עכשיו דברים.
להפך, הרעיון הוא לדעת לזהות בדיוק מאיזה חפצים קורן האושר ואחרי
שתיפרדו מאותם החפצים שמהם לא קורן אושר, תוכלו לחיות את סגנון החיים שתמיד חלמתם עליו ושרציתם בו.
אם אתם בטוחים שמחפץ כלשהו קורן אושר, שמרו עליו, על אף מה שיגידו אחרים; גם אם אותו חפץ איננו מושלם. כאשר תתייחסו לאותו חפץ בכבוד, באהבה ובהערכה, ערכו יהיה מעבר לכל מחיר, ותיסלל בפניכם הדרך לשמור על עצמכם, ממש כמו על החפצים שלכם – בכבוד, באהבה ובהערכה.
 

כדי לזהות מאילו חפצים קורן אושר, עליכם להבין מי אתם בשליחות החיים האלה. דעו את עצמכם. מה מעורר בכם אושר? כאשר תצליחו לזהות אילו חפצים מעוררים בכם אושר, תרכשו מיומנות חדשה שתעזור לכם לקבל החלטות בכל תחומי החיים. נקודת המבט שתגלו בתהליך הזה תשקף לא רק את הכוח המניע של סגנון החיים שלכם, אלא גם את יכולת החיים להאיר לכם.
 

בסיום תהליך סינון החפצים וההבנה מאילו מהם קורן אושר, תישארו עם מעט חפצים, וזה בסדר. הטרגדיה האמיתית היא לא החוסר בחפצים, אלא להיות מוקפים בחפצים שאינם מעוררים בכם אושר כלל.

זכרו, נפתחת בפניכם הזדמנות להכניס אושר חדש הביתה, והפעם לעשות זאת בתהליך מודע יותר.
 

בסופו של דבר נחוצים רק שלושה כישורים כדי להביא את הבית לסדר ולארגון האידיאלי – היכולת לשמור רק את מה שמעורר בנו אושר, היכולת לוותר על כל השאר, והיכולת להחזיר כל חפץ למקום שלו" (מארי קונדו, "שמחה בלב").

מחקרים מוכיחים כי ישנו קשר ישיר בין בית מסודר ומאורגן לבין האושר שלנו.

רק בבית מסודר נוכל לנהל את החפצים שלנו ולשלוט עליהם, ובכך יוקל לנו בחיי היום־יום.

שיטת קון מארי, שיטה יפנית לסידור הבית, מוצאת קשר ישיר בין יכולת התפקוד והאושר שלנו, לבין חלל נקי מחפצים שאין לנו שימוש בהם או חפצים שלא מעוררים שמחה בליבנו.

שיטת קון מארי, סוד הקסם היפני, מאתגרת את משמעות החפצים סביבנו ומעודדת אותנו לשאול את השאלות העמוקות ביותר בנוגע לעצמנו ובנוגע לחיים שאנחנו באמת רוצים לחיות. רק מהמקום הזה נוכל להתחיל להבין אילו חפצים לשמור ומאילו להיפרד.

הבית שלנו הוא המקדש שלנו, וכל אזור בו חייב להיות טהור מבחינת האמונות שלנו, החוויות שלנו ומי שאנחנו.

אם נוותר על החפצים שאנחנו לא אוהבים או שמקושרים אצלנו לדברים שלא עולים בקנה אחד עם מי שאנחנו, אט־אט ייחשפו לפנינו הדברים שאנחנו אוהבים, וכך גם יתגלה סגנון החיים שאנחנו שואפים כל כך להגיע אליו.

הדרך לסגל את סגנון החיים הזה מתחילה בבית שלנו.

השאלה האמיתית בעצם איננה מאילו חפצים אנחנו רוצים להיפטר, אלא איזה אדם אנחנו שואפים להיות, ואיך החפצים שבבית שלנו משקפים את האדם הזה.


אנחנו נוטים לתפוס את החפצים שלנו כאובייקטים דוממים, כאשר בפועל החפצים שלנו, על פי שיטת מארי קונדו, הם בעלי רוח. הם פועמים בנו, מעוררים בנו אנרגיות וזיכרונות שלא בהכרח משרתים אותנו או נחוצים לנו כדי לממש את העתיד שאנחנו מבקשים לעצמנו. לכן חשוב להתייחס לחפצים שלנו כאובייקטים חיים לגמרי, שמשפיעים עלינו יום־יום, גם אם אנחנו לא מודעים לכך.

 

פעמים רבות אנחנו שומרים חפצים רק כי שילמנו עליהם כסף, אבל בפועל הם מאוחסנים ללא כל שימוש. למעשה אנחנו משלמים עבורם מחיר כפול – פעם אחת עבור “שכירות” של מקום אחסון יקר, ופעם שנייה עבור חוסר היכולת לתת לעצמנו דרור לשחרר חפצים שמעיקים עלינו. שיטת קון מארי לסידור הבית היא תהליך שיש לו התחלה, אמצע וסוף. התהליך הוא אירוע מכונן, חגיגי ושמח בחיינו ועלינו להתייחס אליו ברצינות הראויה, כפי שנתייחס לכל אירוע שאותו אנחנו תופסים כחשוב. 

סידור הבית בשיטה היפנית הוא תהליך שמתחיל בהוקרת תודה. קודם כול לבית שלנו שמעניק ביטחון והגנה לנו לחפצים שסביבנו, ואחר כך לחפצים שלנו. קון מארי, שיטה יפנית לסידור הבית, הוא תהליך משנה חיים שמבטיח לנו אושר אמיתי והקלה, בעיקר אם הוא מתרחש עם ליווי צמוד ומבוקר מצד יועצת קון מארי מוסמכת. 

בספטמבר 2019 הוכשרתי להיות יועצת קון מארי מוסמכת בישראל, וכיום אני מלווה לקוחות רבים בתהליך סידור וארגון ביתם, תהליך שהוא מסע משנה חיים - הן בבית והן בנפש.

אם גם אתם מעוניינים לצאת למסע משנה חיים, צרו איתי קשר עכשיו

רוצים להתחיל תהליך קון מארי ? צרו איתי קשר עכשיו